Strona główna » PODSTAWOWE PORADY

PODSTAWOWE PORADY

To jak długo nasze buty zachowają swój kolor i strukturę skóry , z której zostały zrobione, zależy w dużej mierze od nas samych.

Zadbane i wygodne obuwie jest nierozłącznym składnikiem dobrego samopoczucia i komfortu. To, jak długo nasze buty zachowają swój kolor, strukturę skóry oraz kształt zależy w dużej mierze od nas samych. Przekonaj się stosując kilka praktycznych porad.

Przed pierwszym użyciem butów, koniecznie poddaj je odpowiedniej impregnacji .W ten sposób zabezpieczysz obuwie przed kurzem, brudem, oraz czynnikami pogodowymi takimi jak: deszcz i śnieg. Każdy materiał wymaga zastosowania odpowiednich środków, past, impregnatorów oraz szczotek.

SKÓRA LICOWA

Pielęgnację obuwia używanego rozpocznij od wyczyszczenia wilgotną szmatką lub odpowiednią szczotką wszelkich nieczystości, zabrudzeń oraz starszych warstw pasty. Można w tym celu użyć odpowiednich środków czyszczących, dostępnych w ofercie, np.: szampony do skór, mydło do skór. Następnie wysusz obuwie w naturalnych warunkach ( z daleka od sztucznych źródeł ciepła takich jak: piecyk, kaloryfer itp.) z prawidłami wewnątrz obuwia, co zabezpieczy je przed deformacją. Na wysuszone obuwie nakładaj produkty na bazie wosków naturalnych i żywic, w kremie lub kamieniu. Gwarantują one uzyskanie wysokiego połysku po wypolerowaniu. Pamiętaj o właściwym doborze kolorystycznym pasty. Np. do skór z efektem cieniowania lub łączonych kolorów najlepiej użyć koloru bezbarwnego. Kolejny etap to polerowanie obuwia. Zaleca się przeznaczyć na to od 10 do 15 min. stosując miękką szmatkę lub szczotkę z miękkiego włosia. Od czasu do czasu można użyć pasty samopołyskowej ( najlepiej w kremie 2 w 1) ale należy pamiętać, żeby stosować ją na przemian z tradycyjną pastą do skór licowych.

SKÓRA ZAMSZOWA, NUBUKOWA i WELUROWA

Należy starać się, żeby nie doprowadzić do silnego zabrudzenia obuwia, gdyż wtedy bardzo trudno go wyczyścić. Obuwie trzeba czyścić stale, niemal każdorazowo po użyciu. Najlepiej używać szczoteczki lub gumki do zamszu i nubuku. Można także użyć odpowiednich środków do czyszczenia zamszu i nubuku, np.: SZAMPONU.Następnie przystąp do impregnacji za pomocą impregnatorów w sprayu. Dla głębszego ożywienia koloru użyj renowatora w sprayu w odpowiednim kolorze lub pasty w płynie do zamszu i nubuku z praktycznym aplikatorem. Po zastosowaniu w/w preparatów, należy wyczesać skórę zamszową odpowiednią szczoteczką w celu przywrócenia jej pierwotnego wyglądu. Nie należy stosować żadnych tłustych past ani kremów.

SKÓRA LAKIEROWANA

Skóra ta charakteryzuje się zupełnie gładką powierzchnią o wysokim połysku.Obuwie takie czyścimy za pomocą wilgotnej szmatki, nie impregnujemy, ponieważ mogłoby to zmienić charakter skóry. Do pielęgnacji używamy specjalnych środków do skór lakierowanych.

INNE PRAKTYCZNE PORADY

- Warto dać butom czas na "odpoczynek"-ciągłe ich noszenie powoduje szybsze zużycie a zamienne stosowanie różnych butów ,zgodnie z ich przeznaczeniem i odpowiednią porą roku znacznie wydłuży ich "życie", np.: nie noś butów ze skóry lakierowanej przy niskich temperaturach- unikniesz efektu pękania.
- Do zakładania obuwia używaj łyżki do obuwia co zapobiegnie zniekształceniu cholewki buta w części tylnej.
- Obuwie powinno być rozsznurowane podczas jego ubierania i ściągania.
- Noś dopasowane i zasznurowane obuwie- unikniesz przetarcia zapiętek.
- Przechowuj obuwie z prawidłami w środku -Twoje buty,nawet te noszone przez kilka lat zachowają fason i świeży wygląd.
- Unikaj przemoczenia obuwia, ponieważ woda odbarwia i zniekształca buty.
- Używaj dobrych i odpowiednio dobranych preparatów do pielęgnacji obuwia.
- Nie nakładaj zbyt grubej warstwy pasty.Lepiej konserwować obuwie częściej mniejszą ilością pasty, dokładnie ją rozprowadzając.
-Pamiętaj także o higienie wewnątrz obuwia.Stosuj odświeżacze do obuwia, które działają bakteriobójczo a w razie potrzeby wymieniaj wewnętrzną wkładkę do obuwia.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu